Rassistlik EKRE KANTS

Mul on tegelikult ootel mitu postitust, mis on palju ägedamad, AGA, ma sain täna lihtsalt nii vihaseks, et pean end KOHE välja elama. Jagage seda oma sõpradele ja nende sõpradele ja eriti neile, kes elavad Pärnus ja käivad Tervise Paradiisis või ei ela Pärnus, aga ikka käivad. Äkki mõni tunneb end ära ja saab targemaks/hakkab häbenema (kuigi ma eriti ei usu).

Mis inimene sa oled, kui sa lähed teenindajalt küsima: “Kust sa pärit oled? Sina küll eestlane ei ole?” Ja kui sulle vastatakse, et olen küll, hakkad vaidlema, “Ära valeta mulle, sa ei ole mingi eestlane.” Või teine variant: “Me vedasime naisega kihla, mis rahvusest sa oled: pakkumised oli: a) grusiin, 2) türgi ja 3) azerbaidžaan. Vaadake, kui teil on peresiseselt niisugused kihleveod, siis laske käia, aga tõe teada saamiseks leidke muu viis. Milline, ei huvita. Sellised pöördumised on madalad, labased ja rassistlikud. Kui eestlane on selline, siis ma ei tahagi eestlane olla ja kui mu kodulinn, kus on imeline mererand ja suurepärased tervise- ja jalutusrajad, ja vanemad ja mõned head sõbrad, sisaldab selliseid persoone, ei taha ma siia alaliselt elama tulla isegi pensionieas. Mäletan lõputut vaidlust Tartust pärit kolleegiga, kes alati küsis “kas sulle on mingi mereõhk olulisem kui normaalsed inimesed.” Ja mina, et ” noh, aga äää … seal on normaalseid ka (ongi).” Nüüd ma enam ei tea. Jah, kui ma Prantsusmaal oma suusapoeavantüüri tegin, küsiti mu käest ka umbes 3697 korda päevas, mis päritolu ma olen, aga just niimoodi küsitigi “teil on huvitav aktsent, kust te pärit olete”. See on ok. Aga mitte “sa ei saa eestlane olla, ära valeta” või “me vedasime kihla.” Inimene ei ole mingi võidusõõiduhobune, kelle peale kihla veetakse. Minge, ausalt, sinna, armsad töllid, kuhu venkude sõjalaeval kästi minna. Ja mis te õnnetukesed Tallinna kesklinnas teeksite, kus liiguvad peene olekuga peened nimesed ja suurem jagu teenindajaid suhtleb inglise keeles?

5 thoughts on “Rassistlik EKRE KANTS

 1. Ütleme nii, et sellest ajast kui Pärnust sai EKRE kants, on ajuti piinlik pärnakas olla. Mingitel hetkedel on põmmpeade kontsentratsioon selline, et nutma ajab. Ja teatud olukordades peab jalgadega hääletama ning ennast olukorrast lihtsalt eemaldama (igasugustega diskuteerima hakata ei riski, ei ole nii julge jänes).

  Liked by 1 person

 2. Mul on nii hea meel, et sa sellest kirjutasid. Ma saan kogu aeg kommentaare, et näen välja nagu venelane ja temperament on slaavi ja nimi on venepärane. Ja kui ma siis julgen solvuda, et ma ei identifitseeri ennast vene rahvusega, siis olen mina see loll, sest “ma ei mõelnud ju midagi halba sellega”. No ma ei tea, aga ma ei tunne, et see kompliment ka on. 🤷‍♀️

  Liked by 1 person

  1. Ausõna, mul ajavad sellised tüübid harja niiii punaseks. Kui inimene ütleb, et ta on eestlane (või kes iganes), siis nii ka on ja kellegil pole õigust, just nimelt õigust kuulutada, et tema arvates ei ole. Oma kodus mõelgu, mida tahab. Lugu puudutab mu tütart, nii et saad isegi aru, kui vihale see mind ajab. Kaebaksin kuskile, kui saaks :-). Ta suisaa ehmatas, kui neid lugusid mulle jutustas ja ma hommikusöögilauas kisendasin nagu metslane.
   Siia sobib hästi see kolleegi saadetud link: https://www.youtube.com/watch?v=RU_htgjlMVE

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s