Uus ajastu

Mitte et ma oleks tahtnud sel põhjusel varasügisesse Pärnusse sattuda. Kuigi mul on nüüd mitu päeva, kui midagi ei ole nagu teha ja nagu midagi ei pea ka tegema, sest ootad, et see saaks tehtud. Oleks closure. Ja algaks uus ajastu. Ilma isata ajastu. Nagu kuninganna Elisabethita. Kui kuninganna lahkumine toob kaasa uue ajastu maailmale, siis E-J. Laarmanni lahkumine toob uue ajastu Pärnu linna. Igal juhul ajastas ta oma mineku üsna kuninglikult. Päev enne, kuningannale teed rajades.

Aga jah, me otsustasime keskenduda positiivsele. Ta elas pika ja ilusa elu. Ta sai teha mida tahtis, ta oli vaba mees, nii oma mõtteis kui tegudes. Ta oli hea inimene, ta läks kiirelt, la belle morte,

ilma kannatuste ja vaevata. Ja kes oleks suutnud kujutada nii jõulist ja tugevat natuuri pooleldi juurviljana vanadekodus või haiglavoodis oma päevi õhtusse saatmas? Mitte keegi. Uue ajastu algus on kurb, aga tähistame pigem üht pikka ja ilusti elatud elu. Kas ta oleks tahtnud, et me nurgas norutaksime? Ei, kindlasti mitte. Ta tundus igavene, ja mitte ainult mulle, aga ilmasambaks pole ju veel keegi jäänud.

Nüüd kuni teisipäevani jalutame ema, koristame maja teeme … midagi. Mõned kosmeetilised protseduurid, sest edevus … ja teisipäeval saadame ta ära. Väärikalt. Ja alustame koos Pärnu linnaga uue ajastuga. Laarmanni-järgse ajastuga.

3 thoughts on “Uus ajastu

  1. Mulle meeldib see mõte, et tähistada elu, mitte kurvastada lahkumise pärast. Mälestused on need, mis jäävad. Elada peab oskama ja pärnakana mulle tundub, et su isa oskas küll!

    Liked by 1 person

    1. Ohjaa, oskas ja kuidas veel. Ma istutasin täna tema mälestuseks vanemate maja ette väikese kuuse ja kurbade mõtete eemale peletamiseks müttasin 5 tundi aias. Pügasin muru ja põõsaid, rohisin, pani multši, üks põõsas jäi veel homseks pügada.

      Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s