Not just for mail order fuck buddies

Tegelikult on uskumatult hea, et härra, kellega ma eile kohtusin ei kirjutanud Tinderisse oma pikkust, sest vastasel korral oleksin ta kohe kõlbmatuna kõrvale lükanud ega kohtunud peaaegu kõige huvitavama inimesega, kellega viimasel ajal üldse kohtunud olen. Uskumatu mees, esimene ülikoolikraad füüsikas, teine antropoloogias, kolmas ma ei mäleta, mingi digitaalasi, käinud 1993 aastal Eestis mingil olulise tähtsusega tollasel purjetusvõistlusel või oli see miski ülemaailmne regatt, mis esmakordselt läbis Balti riike, sõitnud jahiga kuskilt, jälle ma ei mäleta kust, Austraaliasse, uputanud jahi India kandis, sellelt reisilt edastanud peaaegu esmakordselt maailmas reaalajas toimuvat (miski paarkend aastata tagasi). Omanud paljut ja kaotanud kõik või peaagu kõik. Inglise upper middle class või midagi sarnast igal juhul privilegeeritud ja turvatud päritolu. Ja praegu elab – matkabussis, Kölni kesklinnas. Ka see on osalt projekt, aga mitte ainult, oma sõnul “ostab aega”, et oma produktsioonifirma taas üles töötada. Ja buss on pargitud sõbra stuudio kõrvale, kus saab töötada ja hügieenitoiminguid teostada jne. Vaatsime bussi ka üle, 6 ruutmeetrit, väga kompaktne ja läbimõeldult sisustatud, saab elada küll, noh, mina ei saaks, kui siis kuskil looduskaunis kohas või mere kaldal sooja ilmaga korraga nädal aega. Seda muidugi saaksin, oleks isegi tore ja romantiline ja mida kõike.

Veetsime koos imelise päeva, tegelikult läksin kell 14.00 korraks kohvile, et ajame natuke juttu (ta ütles küll, et on must kõvasti lühem, aga kohvi võiks ikka juua). Aga oli uskumatult äge, põnev, huvitav ja natuke isegi erutav, nii et jõime mitu klaasi veini, paar hot toddyt (sest härra oli külmetanud), sõime nii lõuna kui õhtusöögi koos ja lõpuks 11 paiku õhtul istusin ratta selga ja kihutasin rõõmsa ja rahulolevana koju tagasi.

Muidugi me räääkisime oma lahutuselugudest, sest inimesed, kes tutvumissaitides kohtuvad ikka räägivad. Huvitava paralleelina tooksin välja, et tegu oli juba teise mittesaksa härraga, kes oli oma sakslasest prouaga tutvunud kuskil muus riigis, tema siis Inglismaal ja teine härra L-Aafriks, hullumiseni armunud, abiellunud, lapsed saanud, aga kõige selle vahepeal tulnud vastleitud/või siis mitte enam nii vastleitud armastusega viimase kodumaale ehk Saksamaale ja siin, oma harjunud keskkonnas olla proua muutunud, mitte küll otsekohe ja pauguga, aga aegamööda, mis viinud suhte vindumisele ja lõppenud lahkuminekuga. Ei, kumbki härra ei väitnud, et nendel asjas süüd ei olnud. Aga sarnased olid lood küll. Mõlemad härrad ka veidi boheemlusele ja ekstreemsusele kalduvad, juttude järgi prouad siiski mitte. Huvitav fenomen, puudutab    see ainult saksa naisi või meid kõiki? Tagantjärele tarkusena olin mina ka Eestis teistsugune kui siin, aga enesekriitiliselt võib öelda, et ma olin vastik mõlemal pool. Eestis, sest see oli “minu maa” ja selle kohta ei tohtinud mitte midagi öelda, ka konstruktiivne kriitika oli keelatud ja Saksamaal sellepärast, et kõiges, mis siin riigis minule meelepärast polnud, näiteks kaaridimaksete võimatus paljudes meie jaoks arusaamatutes kohtades, oli ju läbinisti eksi süü.

Minu enda ja härra lahutuselood olid sarnased selles osas, et olime kumbki oma suhtes olnud see prints või siis printsess, kes teadis, mis tervele perele hea on, aga ei hakanud targu teiste käest küsima. Kuni selgus, et äkki ei teadnudki… Kolmandas isikus, stiilis “and what did the princess do then…” oli ka väga lahe neid asju arutada.

Osa inimesi arvab siiamaani, et tutvumissaitidel on ainult katkise tiivaga linnud, kahtlased perverdid ja muidu nõmedad. Aga ei ole. Kakskümmend (või issand ise teab kui mitukümmend) aastat tagasi võis see nii ju olla, aga nüüd on need kohad normaalseid inimesi täis. Sest kus peaksid keskealised siis üldse tutvuma? Mina näiteks kohvikus ega baaris võõrastega rääkima ei hakka (my bad, ma tean), aga paljud teised reserveeritumate ja tagasihoidlikumate rahvuste esindajad ka ei hakka. Teatris, kontserdil ega näitusel ka mitte. Samas kui sümpaatne isend minu poole peaks pöörduma, oleksin aldis. Muidugi on saitidel omad perverdid (peenisepilt) ja katkise tiivaga linnud, need neljakümnendate lõpus-viiekümnendate alguses üksildased naissoost sotsiaaltöötajad (üldistus, tüpaaž, noh), kellega mu sõber (aka “mees, kes ei tahtnud minuga magada”) tegelikult üsna julmalt mängib – korjab nad üles, on uskumatult kena, hoolitsev ja huvitundev, annab veidi lootust (ma ei saa aru, miks) ja siis ei paku mitte midagi (isegi seksi mitte). Aga prouad vaatavad talle suhu nagu kukuks sealt kuldmune (vahel kukubki) ja varsti lahendus nende üksildusele. Aga ei tule. Minul on temaga koos mõnus, sest ta on tark, atraktiivne, mängib klaverit (see on mu jaoks uskumatu turn-on, aga tema puhul möödanik)  ja vahel meie huumorimeeled kattuvad. Ma ei hakka küsima, miks ta seda teeb. Sest ma võin temaga karistamatult flirtida, kutsuda teda endaga kohtadesse, kuhu oleks hea keegi kaasa võtta (tuleb alati), tema kutsub mind kohtadesse, kus tahab end atraktiivse naise seltsis näidata (ja jätab lahtiseks vastused küsimustele, kas me oleme paar). Imelik, aga nii see on. Mina ju tean, milline ta tegelikult on, aga teised ei tea.

Tutvusmissaitide juurde tagasi tulles – jah, need on normaalseid inimesi täis. Ja paljud tegelikult otsivadki niisama sõpru või kontakte, sest maailm on üksikuid ja üksildasi inimesi täis ja nende hulk üha kasvab. Kui ma oleksin Eestis, siis oleks mul vanad sõbrad ümber ja ma ei peaks uusi kontakte otsima (meest minu jaoks Eestis nagunii ei ole, neid on lihtsalt nii vähe seal), aga välismaal küll. Ja kui muud ei leia, siis lõbusat ajaveetmist ja huvitavaid tüüpe. Ja pealegi, mulle uskumatult meeldib inglise keelt emakeelena kõnelejatega selles keeles rääkdia, eriti veel, kui nad on britid ja korraliku haridusega. Muuhulgas kinnitas see kohtumine ka mu veendumust, et vaesus (või ka rikkus) pole mitte raha olemasolu ega selle puudumine, vaid meeleseisund.

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s